SL Κ-15: Ολυμπιακός-Πανιώνιος 2-1

Επιστροφή στις νίκες για τους Παίδες.

Σ’ αγώνα της 5ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-15 που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στο Ρέντη ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-1 του Πανιωνίου.

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες, μετά από την ήττα (5-4) από τον Παναθηναϊκό, και την επόμενη αγωνιστική παίζει εκτός έδρας με την ΑΕΚ. Το παιχνίδι με τον Πανιώνιο, ειδικά στο α’ ημίχρονο, ήταν επιθετικός μονόλογος του Ολυμπιακού. Η ομάδα μας είχε δυο δοκάρια στο 6′ με τον Κίτσο και στο 30′ με τον Ντόη και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 32′ με τον Σταμούλη.

Στην επανάληψη και στο 42′ ο Ολυμπιακός έκανε με πλασέ του Κίτσου του 2-0 αλλά ο Πανιώνιος μείωσε στο 47′ σε 2-1 με τον Μπέση. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να πετύχει και 3ο γκολ ενώ ο Πανιώνιος είχε τεράστια ευκαιρία να πάρει την ισοπαλία στο 80′ αλλά το σουτ του Πετράκη κατέληξε στο δοκάρι.

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Γιώργος Παπακωστούλης μετά τον αγώνα είπε: “Είχαμε δυο πρόσωπα στο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί και είχαμε ευκαιρίες να πετύχουμε πολλά γκολ ενώ στο δεύτερο αν και σημειώσαμε στην αρχή του και δεύτερο γκολ μετά από το 2-1 δεν παίξαμε όπως θα θέλαμε. Κρατάμε τα θετικά αλλά και τα αρνητικά. Η ομάδα είναι νέα και θέλει δουλειά”.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Γαρμπής (61′ Τσιουρής), Κατσόγιαννης, Γιγίνης (71′ Κασέμι), Ντόη, Κίτσος, Παπανικόπουλος (48′ Λιοφάγος), Σταμούλης (63′ Σπυριδάκης), Συρμής (55′ Πάστρας), Καραπαναγιωτίδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδούδης (48′ λ.τ Πραντάλος), Ταρσανάλης, Πέτρου, Ζουλιάς, Χριστοφυλλόπουλος (74′ Μανωλάς) , Αντωνέας, Πάλος(51′ Πετράκης), Αργυρίου, Χαϊκάλης (48′ Ζαμάνης), Μπέσης, Αρβανίτης (63′ Λαζάρου).