Κ-20: Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 1-2

Ήττα από τον Λεβαδειακό στο Ρέντη για τους Νέους.

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη η Κ-20 του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 2-1 από την αντίστοιχη του Λεβαδειακού.

Η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν είχε το … γκολ και με δυο λάθη της άμυνας δέχτηκε ισάριθμα γκολ και ηττήθηκε από τον αξιόμαχο Λεβαδειακό.

Η ομάδα της Βοιωτίας άνοιξε το σκορ στο 18′ με τον Νίκα, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Τσιριγώτη (ασίστ Χατζηιωαννίδη) στο 26′ αλλά ο Λεβαδειακός πέτυχε και 2ο γκολ με τον Ιωαννίδη στο 56′ και κέρδισε τον αγώνα. Ο Ολυμπιακός θα δώσει την Κυριακή (18:00) νέο φιλικό παιχνίδι στο Ρέντη μ’ αντίπαλο τον Ατρόμητο Αθηνών.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Χατζηιωαννίδης, Κυριακόπουλος, Ράμα, Καλαματιανός, Νεοφυτίδης, Τσιριγώτης, Δήμος, Κωστανάσιος, Κηπουρός, Κιρτζιαλίδης. Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Καράδαης, Λάμπρου, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης, Παπαγγελής, Φυτόπουλος, Κατσούκης, Ζιάκας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ζωγράφος, Σαλιάϊ, Φάσσας, Λιάγκας, Μερεντίτης, Κουκοβίνος, Δήμος, Αργυρίου, Ιωαννίδης, Νίκας, Πόρης
Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπαθανασίου, Βλαβιανός, Τσίμπος, Ματσοτάϊ, Παχούμης, Παπαθεοδώρου, Γρηγοριάδης, Δράκος, Τσιμόπουλος, Μύθης.