Οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού

Μάθετε τι έκαναν οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League, αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά:

ΜΠΕΝΦΙΚΑ – ΜΠΡΑΓΚΑ 1-0

Η Μπενφίκα επικράτησε εντός έδρας της Μπράγκα με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Νεμάνια Μάτιτς στο 73ο λεπτό.

Η σύνθεση της Μπενφίκα:Αρτούρ, Σίλβιο, Λουιζάο, Γκαράι, Σικέιρα (71′ Αντρέ Αλμέιδα), Μάτιτς, Ένσο Πέρες, Τζούριτσιτς (59′ Ροντρίγκο), Μάρκοβιτς (65′ Καβαλέιρο), Γκαϊτάν, Λίμα.

ΡΕΜΣ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 0-3

Η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ στο 25’ο λεπτό με το Μόουρα.
Το 2-0 ήρθε 15 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με τον Μενέζ ενώ ο Ιμπραΐμοβιτς λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της Παρί Σεν Ζερμέν:Σιρίγκου, Ζαλέ, Άλεξ, Σίλβα, Ντιν, Βεράτι, Μότα (87′ Παστόρε), Ραμπιό (72′ Λαβέτσι), Λούκας, Ιμπραχίμοβιτς, Μενέζ (72′ Ματουιντί).

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ – ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ 2-1

Η Σαρλερουά άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με το Πόλετ και στο 58ο λεπτό έκανε το 2-0 με τον Κεμπάνο. Για την Άντερλεχτ μείωσε το σκορ σε 2-1 ο Ζιλέτ στο 63ο λεπτό.

Η σύνθεση της Άντερλεχτ:Προτό, Βάντεν Μπόρε, Κουγιατέ, Μπεμπά, Ντεσχάχτ, Μιλιβόγεβιτς (64′ Ζιλέ), Κλιέσταν, Ντε Ζέου (64′ Ρόναλντ Βάργκας), Μάσιμο Μπρούνο, Πρατ, Μίτροβιτς.