Ολυμπιακός Νέοι – ΟΦΗ Νέοι 3-1

Οι Νέοι του Ολυμπιακού συνέχισαν με νίκη την πορεία τους στην εφετινή Super League και το Πρωτάθλημα Υποδομών.

Τον ΟΦΗ υποδέχθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου οι Νέοι του Ολυμπιακού. Επικράτησαν με σκορ 3-1, ενώ λόγω αποβολής του Τούφα στις καθυστερήσεις, ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες. Ο Γκίνο άνοιξε το σκορ στο 57’, αφού το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.

Ο Φάζος στο 66’ ισοφάρισε , αλλά στο 75’ ο ίδιος έκανε λάθος, σημείωσε αυτογκόλ και ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ για ακόμα μία φορά. Ο Παπασάββας εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ και δύο λεπτά μετά, στο 77’, έφερε το σκορ στο 3-1, το οποίο ήταν και το τελικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ηλιάδης, Γκούτσιος (52’ Νασιακόπουλος), Τούφας, Μακροστέργιος, Βούρος, Παπασάββας, Σάλιακας (65’ Λάτσι), Γκίνο, Ιγνατίδης, Γιάνκοβιτς, Πασαλίδης (73’ Σιώπης).

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Τουγλής, Φάζος, Μπαμπουλάκης, Χύζι (80’ Χρηστάκης), Γκαϊτάν, Βιτώρος, Μαραθιανός (84’ Βλαχάκης), Μανιδάκης, Ροβίθης (65’ Σκλαμάκης).

ΓΗΠΕΔΟ: Αθλητικές Εγκαταστάσεις Ρέντη
ΣΚΟΡΕΡ: 57’ Γκίνο, 75’ Φάζος (αυτ.), 75’ Παπασάββας / 66’ Φάζος
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τούφας, Γκίνο / Χύζι, Ροβίθης, Μπαμπουλάκης, Τούγλης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Τούφας (2η κίτρινη) / –